Repertoár

Späť
Pohľady do zákulisia dievčenských emócií. Dramédia za aktívnej účasti obecenstva.

Šmíračky

(Ne)mať bábo. S čím všetkým súvisí toto rozhodnutie? Čo prežíva dievča, keď sa zamiluje? Keď zistí, že čaká bábo? Zaujíma niekoho, ako to prežíva? Pozorovania vnútorných priestorov každej z nás, sledovanie toho, čo si o sebe myslíme, špicľovanie pocitov a myšlienok, dali základ pre inscenáciu Šmíračky.

 

Výprava: Miriam Struhárová a. h.
Hudba: Juraj Haško a. h., výber
Videoanimácie: Denisa Kolesárová
Krátke filmy: Ivana, Boris, Lukáš a Jakub Kováčovci, Peter Paulus a Palko Matia
Dramaturgická spolupráca a produkcia filmových dokrútok: Monika Kováčová
Scenár, réžia: Iveta Škripková
Účinkujú: Trio BES Slavomíra Fulínová a. h. (Energia), Nina Müller a. h. (Skala), Veronika Fekiačová a.h. (Bolesť)
Foto: Dodo Šamaj

 

Premiéra: 8. 1. 2010
Derniéra: 30. 4. 2013

 

Šmíračky sú piatou inscenáciou Štúdia T.W.I.G.A. (Theater Women Improvisation Gender Action), ktoré sa venuje súčasnému (minulému) svetu žien a to z pohľadu obrátenej genderovej perspektívy, objektivizujú subjektívny svet ženy. Skúmajú spoločenské, kultúrne a sociálne normy, ktoré ovplyvňujú konanie a myslenie žien/mužov a ktoré sa odrážajú v individuálnom svete žien/mužov.

Dramédia – dramatická komédia, ktorá rieši vzniknutý konflikt humorne. Hrdinovia/hrdinky sa snažia naň hľadieť z nadhľadu.

Šmíračky podnikli v roku 2011 výnimočné turné po troch slovenských mestách: Prešov – Košice – Bratislava, spojené s prezentáciou činností ženských organizácií, prednáškovými aktivitami a besedami.

 

 

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. 

Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Dospelí
Späť
×