Repertoár

Späť
Ako deti vidia svet dospelých. Vzniklo na základe obľúbenej knižky pre deti od Komtesy Sophie de Ségur.

Sofinkine maléry

Pre deti od 4 rokov.

Malá Sofia žije v 19. storočí na zámku Komtesy de Ségur, ale ako každé dieťa, aj ona chce všetko spoznať, okúsiť a zažiť. A väčšinou spraví poriadny malér. Roztopašné, niekedy i smutné príbehy Sofie otvárajú témy identity malého človiečika. Všetky tieto príbehy zaznamenávajú, aké dôležité sú objavy a omyly pri poznávaní sveta na základe vlastnej skúsenosti.

Po predstavení nasleduje tvorivá dielňa.

 

Sophie Feodorovna Rostopchine, Komtesa de Ségur (1799 – 1874) bola francúzska spisovateľka. Literárnu kariéru začala až ako 58-ročná písaním pre svoje vnučky Camille a Madeleine. Vytvorila 14 kníh. Najznámejšia z nich, populárna najmä vo Francúzsku, má názov Sofiine nešťastia (Les malheurs de Sophie) a dožila sa mnohých divadelných i filmových spracovaní. Na Slovensku nebola ešte preložená. V divadelnom spracovaní uvidíte príbehy Červené rybičky, Skrinka s náradím, Vosková bábika a Veselý pohreb.

Inscenácia vznikla v rámci partnerskej spolupráce divadla a Základnej školy na  Tr. SNP 20 v Banskej Bystrici a je súčasťou projektu SOFI-Art (viac viď. Projekty divadla).

 

Preklad: Silvia Severíniová
Výprava: Miriam Struhárová a. h.
Hudba: výber, Juraj Haško
Vo výbere hudby zaznejú diela M. Kadela, F. Chopina, F. Couperina, J. Haydna. Scéna inšpirovaná secesnými umelcami Gustavom Klimtom a Carlom Bugattim.
Dramaturgická spolupráca a asistencia réžie: Monika Kováčová

Scenár, réžia: Iva Sivá

Účinkuje: Mária Šamajová

 

Vyrobili: ateliéry divadla pod vedením Kataríny Mažáryovej a Zuzany Janíčkovej
Foto: Dodo Šamaj

 

Sofinkine maléry účinkovali v r. 2010 na medzinárodných festivaloch pre deti Hráme pre vás v Bibiane v Bratislave, na Kremnických gagoch a na medzinárodnom festivale Bábkarská Bystrica.

 

Dĺžka predstavenia: 60 min.
Premiéra: 7. 3. 2010

 

Rozprávka vznikla v rámci cyklu sólo hier pre deti Zahrajte sa s rozprávkami!

Deti 4+
Späť
×