Repertoár

Späť
Príbeh o nezlomnej vôli smiešnej, ale odvážnej sliepky, ktorá po každom neúspechu znovu naberie silu.

O sliepke, ktorá sa nevzdala

Po úspešnom uvedení titulu O malej sove, ktorá sa bála tmy (premiéra: 29.9.  2019, réžia M. Pecko), siahla dramaturgia Bábkového divadla na Rázcestí opäť po, na Slovensku neveľmi známej, knižnej predlohe britskej spisovateľky Jill Tomlinson. Autorka prináša netradičné i citlivé témy, mozaiku univerzálnych ľudských skúseností, napísanú so zaujatím pre svet dieťaťa. Hlavná hrdinka nášho príbehu Hilda sa nikdy nevzdáva a keď sa pre niečo rozhodne, nič ju nezastaví.

 

Autorka: Jill Tomlinson
Preklad, dramatizácia: Iveta Horváthová
Scéna, réžia: Marián Pecko
Kostýmy, bábky: Eva Farkašová a.h.
Hudba: Róbert Mankovecký a. h.
Výroba: Ateliéry BDNR pod vedením Kataríny Mažáryovej
Foto: Dodo Šamaj

 

Premiéra: 6. 3. 2022
dĺžka predstavenia: 70 minút (bez prestávky)

 

Hrajú:

Mária Šamajová

Ivana Kováčová

Marianna Ďuranová

Ľubica Pradidová

 

 

S inscenáciou O sliepke, ktorá sa nevzdala sme sa predstavili na festivaloch: Zámocké hry zvolenské 2022, Dotyky a spojenia Martin 2022, Záleská divadelná púť 2022. 

Na Medzinárodnom festivale bábkových divadiel „Klasyka Od-Nowa“ v  Będzine v Poľsku získali v r.2023 Hlavnú cenu za ženský herecký výkon herečky inscenácie Mária Šamajová, Ivana Kováčová, Marianna Ďuranová a Ľubica Pradidová.  Odborná porota festivalu priznala Márii Šamajovej aj cenu v kategórii „Herecká kreácia“ za animáciu. Túto cenu udelil ZASP, Zväz umelcov poľských scén, sekcia bábkových divadiel. 

 

Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Deti 6+
Späť
×