Repertoár

Späť
Príbeh Ženy napísaný podľa Muža.

Neplač, Anna

V monodráme herečky a ženy, Anny, sa prelínajú viaceré interpretačné roviny. Anna hrá svoju divadelnú postavu, herečka hrá Annu. Anna konfrontuje dramatický text, ktorý by ako herečka mala interpretovať na scéne, so svojou vlastnou ženskou skúsenosťou. Ktorá Anna je tá skutočná?

 

Autor: Július Meinholm
Preklad: Radka Kain-Milá
Réžia: Marián Pecko
Scéna: Peter Janků a. h.
Kostýmy: Eva Farkašová a. h.
Hudba: Róbert Mankovecký a. h.
Výroba: ateliéry BDNR pod vedením Mirky Zelníkovej a Kataríny Mažáryovej, výroba kostýmov v spolupráci s ateliérom Larisy Výbochovej
Foto: Denisa Kolesárová

 

Premiéra: 21. 9. 2001
Dĺžka predstavenia: 90 minút (bez prestávky) 

 

Hrajú:

Marianna Mackurová

Alena Sušilová a.h.

Mariana Kovačechová a. h.

Ľubica Pradidová

Dodo Šamaj a.h.

 

 

Inscenácia vznikla v r. 2000 v rámci projektu Šamanky.
Hra vyšla vo feministickom časopise Aspekt 1/2002 a v knihe Živé divadlo (45 rokov profesionálneho bábkového divadla v Banskej Bystrici). Bola preložená do angličtiny, preklad Dr. Katarína Feťková a do poľštiny, preklad Lujza Urbancová, Marta Buczek, Sylwia Sojda.
Predstavenie Neplač, Anna sme uviedli v rámci kampane Piata žena v Divadle Aréna v Bratislave v r. 2002, na festivale Kopřiva v Kopřivnici (CZ), v r. 2003, na medzinárodnom festivale Divadiel európskych regiónov v Hradci Králové (CZ) v r. 2004, na medzinárodnom festivale Susedia v Lubline (PL), v r. 2007 (v slovenskom jazyku s poľskými titulkami). V divadelnej sezóne 2010/2011 hru realizoval Teatr Lalki i aktora v Opole (PL).

 

Dospelí
Späť
×