Repertoár

Späť
Sto rokov bolesti. Známy príbeh o prostáčikovi Kubovi, ktorého chcú oženiť kvôli majetku. Inscenácia je výrazná svojou poetikou, využitím rôznych druhov bábok, hereckou interpretáciou, živým spevom a kapelou. Získala najviac cien v histórii divadla a patrí medzi divácky najúspešnejšie hry.

Kubo

Sto rokov bolesti. Známy príbeh o prostáčikovi Kubovi, ktorého chcú oženiť  kvôli majetku. Inscenácia je výrazná svojou poetikou, využitím rôznych druhov bábok, hereckou interpretáciou, živým spevom a kapelou. Získala najviac cien v histórii divadla a patrí medzi divácky najúspešnejšie hry!

V októbri 2006 sa konala obnovená premiéra hry v novom obsadení a s novou kapelou, v hlavnej úlohe s Marekom Geišbergom.
Predstavenie získalo Cenu za tvorivý počin v slovenskom bábkovom divadle Hašterica 2004. Režisér Marián Pecko dostal Cenu Slovenského literárneho fondu za réžiu inscenácie. Hra bola preložená do francúzštiny (preklad Silvia Severínyová). V marci a v apríli v r. 2006 sme s ňou vystúpili vo francúzskych mestách: Tourts, Thouars, Dijon a Marseille. Jednalo sa o prvé vystúpenie BDNR vo Francúzsku s hrou pre dospelých. Inscenácia bola hraná v slovenskom jazyku s francúzskymi titulkami. V r. 2008 na medzinárodnom festivale Susedia KUBO získal cenu poroty Perla susedov. Na festivale Susedia sme sa zúčastnili vďaka podpore Ministerstva kultúry SR. V r. 2009 bol KUBO vybraný ako jedna z najlepších slovenských inscenácií, aby sa prezentoval na medzinárodnom mítingu IETM v Bratislave pred medzinárodným publikom. V r. 2011 sa KUBO hral pred slovenským publikom na slovenskom bábkarskom festivale Bábková Žilina.

Úprava: Martin Geišberg, Marián Pecko
Scéna: Jaroslav Válek a. h.
Hudba: Róbert Mankovecký a. h.
Kostýmy, bábky: Eva Farkašová a. h.
Pohybová spolupráca: Tomáš Nepšinský a. h.
Dramaturgia: Martin Geišberg a. h.
Réžia: Marián Pecko
Hrajú: Viktor Sabo a. h. (Kubo), Marek Geišberg a. h. (Lovecký), Marianna Mackurová (Bečelová), Mária Šamajová (Košárička), Ján Haruštiak a. h. (Bečela), Alena Sušilová (Anička), Karol Čičmanec a. h. / Dominik Zapriháč a. h. (Paľo), Jozef Šamaj (Kapitán), Naďa Vladařová a. h.(Dora), Róbert Mankovecký a. h., Adam Tojčík a. h.(Muzikanti), Silvia Severíniová a. h. (Tanečnica), Ivana Kováčová (Oponárka)

Foto: Dodo Šamaj

 

Premiéra: 5. 3. 2004
Obnovená premiéra: 21. 10. 2006

Dospelí
Späť
×