Aktuality

Sledujte nás a naše podujatia v nových newslettroch.

Open call: festival Bábkarská Bystrica 2024

Expanzia: BÁBKA

4. – 9. októbra 2024

Čaká nás Bábkarská Bystrica 2024! Už v októbri. Chcete byť súčasťou festivalového programu? Ešte stále máte čas! Slovenské a české divadlá môžu posielať svoje návrhy do 30. 4. 2024.
V prípade záujmu pošlite video inscenácie, prípadne sa dohodneme na osobnom stretnutí. 24. ročník medzinárodného festivalu súčasného bábkového divadla pre deti a dospelých BÁBKARSKÁ BYSTRICA sa bude
odohrávať vo viacerých priestoroch v BB, okrem divadelných (BDNR, Divadlo Štúdio tanca, Akadémia umení) aj v tzv. netradičných priestoroch ako URBAN SPOT, Jazz klub&Art Club Hogo Fogo, v školách/v knižnici a pod. Okrem výnimočných predstavení zo zahraničia (z ôsmich krajín Európy a Izraela) a Slovenska, pripravujeme pre festivalových divákov a diváčky aj množstvo diskusií a workshopov. Posledný ročník sme venovali téme – Divadlo na každý deň, kde sme otvorili myšlienku prepojenia kultúry a vzdelávania. Výsledkom bol vznik diskusného fóra – Iniciatívy BB 22. Prostredníctvom neho sme otvorili témy neformálneho vzdelávania divadlom na Slovensku. Neformálnemu vzdelávaniu sa budeme venovať aj na súčasnom 24. ročníku. Pre 24. ročník sme zvolili tému Expanzia: BÁBKA. Prečo? BDNR organizuje festival samostatne od r. 1994. Za 30 rokov sa bábkové divadlo neuveriteľne premenilo vo svojich formách a obsahoch. Idea – čo všetko je vlastne bábka – ponúka kľúč: k výberu programu, k tvorivým workshopom, k seminárom, k rozvoju publika. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Už teraz sa na vás tešíme!

Späť
×