Novinky

Zo zázemia divadla: Zákulisie vily Dominika

Milí naši diváci a diváčky.

Počas celého februára sme Vás zoznamovali so zákulisím nášho divadla, informovali o práci umeleckého súboru, výtvarných ateliérov, produkcie aj o prípravách novej inscenácie. Február sa o dva dni pominie a spolu s ním sa skončí aj táto naša „miniséria“. Na marec máme iné plány a prekvapenia a budeme Vás o nich včas informovať. Isteže, najpríjemnejším prekvapením by bolo, že sa budeme môcť už v marci opäť stretávať s Vami v divadle, lenže veľmi to tak, žiaľ, nevyzerá. Aj keď stále dúfame… Uvedomujeme si však zložitosť situácie, ktorú v týchto mesiacoch na Slovensku zažívame, myslíme na tých, ktorí nás opustili, na ich blízkych, na všetkých, ktorí v týchto dňoch potrebujú lekársku starostlivosť a opateru. Legenda hovorí, že Sitnianski rytieri prídu na pomoc vtedy, keď bude Slovensku najhoršie. Mnohí sme si ani nevšimli, že Sitnianski rytieri už prišli. Sú tu! Už nás zachraňujú. Nemajú na sebe brnenia. Ani apartné, vypasované obleky, úzke kravaty a v kaderníctvach, alebo v kuchyni vystrihnuté účesy. Majú oblečené biele plášte, kombinézy, ochranné štíty, majú nevyspaté oči a stoja pri nemocničných lôžkach našich blízkych. ĎAKUJEME! Ďakujeme Vám, ďakujeme, že stojíte pri nás, vydržte ešte, želáme Vám silu, pevné zdravie a kompetentných ľudí, ktorí o Vás/ale aj o nás majú rozhodovať. Držme sa!

Milé priateľky, priatelia,

ako rozlúčku so sériou Zo zákulisia divadla Vám dnes predstavíme zákulisie našej vily Dominiky, tak, ako vyzerala v roku 1999. Pozrite si pozorne, skúste identifikovať priestory, ktoré uvidíte.

Jej rekonštrukcia, zmena z rodinného domu na divadlo, bola viac menej vynútená, veľmi zložitá – finančne, organizačne aj politicky/čiastočne sa realizovala počas vládnutia Mečiara a jeho nohsleda Hudeca, „ministra kultúry“. Vlastne nerealizovala, pretože, posledny menovaný „líder“ rekonštrukciu zastavil a vila bola pripravovaná na ukradnutie, čo sa podarilo, aj vďaka viacerým dobrým ľuďom, prekaziť…/

Všetko sme to akosi zvládli/aj keď sa nám to niekedy zdá neskutočné/, žijeme a tvoríme na Skuteckého ulici 14 už 21 rokov, veríme, že máte tento priestor rovnako radi, ako my a že sa tam už čoskoro všetci/všetky uvidíme.

Želáme pevné zdravie, pekné dni, pokoj v duši aj v krajine.

Vaše BDNR

Späť