Aktuality

TVORivé písanie? DRAMAklub? Máš záujem? Tak sa pridaj.

Aj tento rok otvárame dielňu tvorivého písania! Píšeš, máš rád/a slová, príbehy, dialógy a chcel/a by si sa stať pánom – pani dramatickej situácie? Tešíme sa na teba v našej dielni, kde sa budeme snažiť tvoju tvorivosť podporovať a rozvíjať.  Stretnutia budú prebiehať raz do týždňa pod vedením dramaturgičky a riaditeľky divadla Ivety Škripkovej, od 20. októbra 2022. Nedaj sa pomýliť dátumom, ak máš záujem a chuť o tvorivú improvizáciu, hru, radosť z neznámeho a chceš spoznať fajn kolektív, stále sa môžeš ozvať a prísť. riaditelka@bdnr.sk

A tento rok otvárame po dvojročnej prestávke aj DRAMAKLUB, herecké štúdio pre tínedžerov/tínedžerky, kde sa zoznámiš s abecedou hereckej prípravy a niektorými tajomstvami hereckej interpretácie a improvizácie. DRAMAKLUB vedie herečka divadla Mária Šamajová. Prihlásiť sa môžeš na majasamajova@gmail.com. Termín prvého stretnutia oznámime čoskoro.


Pre všetkých mladých autorov a autorky a adeptov a adeptky na hereckú prácu  bude pripravený divadelný pas, vďaka ktorému budete mať možnosť navštíviť domáce inscenácie v BDNR Banská Bystrica. Súčasťou dielne tvorivého písania bude scénická prezentácia vzniknutých textov, inscenované čítanie v prevedení herečiek a hercov súboru a členov/členiek DRAMAKLUBU na konci divadelnej sezóny.

Dielne sú otvorené pre každého od 11 do 18 rokov.


Dielne tvorivého písania sa konajú vo vybraných divadlách po celom Slovensku v spolupráci s Divadelným ústavom v Bratislave.

Späť