Novinky

Minikurz animácie vo Zvolene ukončil predfestivalovú spoluprácu s rómskymi komunitnými centrami

V krásnom exteriéry záhrady pri KC Romano Jilo vo Zvolene, sme v sobotu 15. septembra uviedli interaktívny kurz o bábkach Minikurz animácie. Divákmi, diváčkami, animátormi, animátorkami, hercami, herečkami sa stalo asi 30 deti z KC a priľahlej osady. Minikurz animácie viedla herečka Mária Šamajová. 

Zvolenskou návštevou sme ukončili našu predfestivalovú spoluprácu s komunitnými centrami v BBSK. Počas našich návštev sa podarilo zorganizovať 5 výtvarných dielní pod vedením výtvarníčok Dagmar Tomkovaj a Kataríny Mažáryovej (pre KC Stará Kremnička, KC KARI a KC Romano Jilo). Dramatický workshop v rámci Táboru mladých umelcov, ktorý organizovalo KC Kari. Viedla herečka Mária Šamajová. Naplánovaný dramatický workshop pre KC Romano Jilo sa zrealizovať nepodarilo. 

S bábkami a animačnými technikami v rámi Minikurzu animácie sa mali možnosť zoznámiť deti z osady v Starej Kremničke (v spolupráci s KC Stará Kremnička), deti a rodičia v rámci tábora, ktorý organizovalo KC KARI na Okružnej pri Fiľakove a deti z KC Romano Jilo a zvolenskej osady. 

Na organizácii dielní a workshopov sa podieľali:
Za KC KARI: Nataša Slobodníková, Martina Balogová, Lenka Berkyová
Za KC Romano Jilo: Peter Kačica
Za KC Stará Kremnička: Silvia Danková, Lucia Suchá, Alena Balkovičová

Spolupráca prebehla v koordinácii s Marošom Balogom (Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity).

Ďakujeme za 3 inšpiratívne mesiace a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

mt

Späť