Novinky

Divadlo na konci sveta

Máme za sebou I. a II. premiéru Divadla na konci sveta. 14. a 15. septembra sa BDNR ocitlo na konci sveta nového začiatku postfaktického kabaretu zo súčasnosti, bábkového hypnotického antivírového mystéria.

Publikum preskúmalo takmer všetky zákutia nášej vily Dominiky a navštívilo niekoľko rozprávkových hrdinov, či príbehov v inej forme, akoby ste na prvý pohľad čakali. Červenú Čiapočku a vlka, Ruženku v izolácii, Rozprávku o Ježiškovi, Svetovládneho rytiera, Pop-Olušky, Mamu kozu a vlka a Nebojsu.

Počas premiér bolo pre návštevníčky a návštevníkov prichystané aj občerstvenie, za ktoré ďakujeme našim partnerom Červený Rak reštaurácia, Movino, Bercoff a Urpiner.

Osobne by sme chceli tiež poďakovať Mesto Banská Bystrica a nášmu primátorovi, Jánovi Noskovi, za pekný kvetinový dar, ktorý sme odovzdali našim hercom.

Úprimne nás tešia všetky pozitívne reakcie, ktoré sme od publika dostali a už teraz sa tešíme na reprízy a neopakovateňé večery, ktoré s nami v Divadle na konci sveta strávite.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Inscenácia je venovaná 60. výročiu založenia bábkového divadla v Banskej Bystrici.

Zriadovateľom divadla je BBSK.

Späť