Aktuality

Aktivity BBSK na pomoc Ukrajine

Milí naši diváci/diváčky, radi by sme Vám sprostredkovali informácie o aktivitách BBSK na pomoc Ukrajine. Aktuálna situácia na Ukrajine si vyžaduje zaujatie jednoznačného postoja a aktívne zapojenie sa do pomoci pre tých, ktorí našu pomoc potrebujú. V rámci aktuálnych zasadnutí Krízového štábu BBSK k eskalácii na Ukrajine, sa BBSK aktívne zapojilo do pomoci pre ľudí, ktorých vojna zasiahla. BBSK na tento účel pripravuje niekoľko dôležitých krokov, ako napr. zabezpečenie humanitárnej zbierky, vybudovanie siete ubytovacích kapacít, zabezpečenie stravovacej jednotky, primárnej starostlivosti a v neposlednom rade, voľnočasové aktivity v rámci nášho kraja, prostredníctvom jednotlivých odvetví vrátane oddelenia kultúry Úradu BBSK.

BBSK v spolupráci s mimovládnymi organizáciami už zriadilo zberné miesto v priestoroch Veľkokapacitného krajského očkovacieho centra na Komenského ul. 12 v Banskej Bystrici, kam môžu obyvatelia priniesť dôležité veci / predmety, každý utorok a štvrtok od 15.00 do 18.00 hod. a v sobotu od 9.00 do 12.00 hod. (zoznam vecí / predmetov do zbierky nájdete nižšie) Ideálne je, poskytnúť hotové balíčky „vítacie“ a „štartovacie“, podľa priloženého zoznamu, s presným označením, o aký typ ide a pre akú skupinu sú určené. Vítané sú aj písacie potreby, zošity, nabíjacie káble, powerbanky, ktoré budú prioritne použité pre ľudí, ktorí už prišli na Slovensko – k dnešnému dňu, prekročilo hranice Slovenska viac ako 52 000 ľudí z Ukrajiny.

Zároveň uvádzame niekoľko dôležitých odkazov v prípade, že bude mať niekto záujem, zapojiť sa do pomoci pre Ukrajinu:
– registrovať sa môžete na stránke https://ktopomozeukrajine.sk/ v prípade dobrovoľníctva na hranici Slovensko / Ukrajina alebo,
– registrovať sa ako dobrovoľník v našom kraji na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdB-TLGr8WHV-56p9BFD6pAL6sJoMfs5xgFjfLEWOCk8dUTTw/viewform
Slovenská republika zriadila webovú stránku https://ua.gov.sk/sk.html , kde poskytuje dôležité informácie pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko. Zároveň dávame do pozornosť schválené uznesenie, ktorým utečenci môžu požiadať o status „dočasného útočiska“. 

Uznesenie vlády SR https://1drv.ms/b/s!AiTvYUM4bfl1gdcWFh8oml3qbiN05g?e=odXwZe

Tlačová správa BBSK https://1drv.ms/b/s!AiTvYUM4bfl1gdcXwg7lFyof-sAlCw?e=SMhUaN

Späť